وبلاگ شخصی حامد شیربندی

حامد شیربندی

توسعه دهنده نرم افزار

کار با تقویم شمسی در برنامه های مبتنی بر دات نت Core و دات نت Standard

برای کار با تقویم شمسی در برنامه های مبتنی بر دات نت یک پکیج خوب به اسم PersianDateTime در نوگت منتشر شده که امکانات بسیار خوبی برای کار با تقویم شمسی و میلادی و نمایش تاریخ با قالب های دلخواه ارائه میدهد. اما در برنامه های مبتنی بر دات نت Core استفاده از این پکیج سبب میشود که برنامه از حالت Cross Platform خارج شده و فقط در سرور های ویندوزی قابل اجرا باشد.

برای رفع این مشکل و استفاده از این پکیج در برنامه های مبتنی بر Core مثل ASP.NET Core و سایر برنامه هایی که مبتنی برا دات نت Standard هستند مثلا در یک اپلیکیشن xamarin میتوان از نسخه ی Core منتشر شده ی همین پکیج با عنوان PersianDateTime.Core در نوگت استفاده کرد.


برای این منظور کافی است در پروژه ی خود دستور زیر را در قسمت کنسول پاورشل نیوگت در ویژوال استادیو اجرا کرد :


PM> Install-Package PersianDateTime.Core

این پکیج شامل کتابخانه هایی متناسب با نوع پروژه جاری می باشد و می توان حتی در پروژه هایی که از دات نت معمولی یا به اصطلاح دات نت Full هم استفاده میکنند از همین پکیج استفاده کرد.

برای مشاهده امکانات این پکیج میتوانید سورس آن را بر روی گیت هاب دنبال کنید و یا با مشارکت در توسعه، متدهای الحاقی مد نظر خود را به آن اضافه کنید.

 

نوشته شده توسط حامد شیربندی

اگر در مورد این نوشته سوال یا ابهامی وجود دارد میتوانید به ایمیل من ارسال کنید. البته در این مورد باید کمی صبور باشید. در آینده بخش نظرات اضافه خواهد شد.